Φούλαμ-Λίβερπουλ 2-2: Ματσάρα στο Κρέιβεν Κότατζ (vid)

Ματσάρα με το καλημέρα στη Πρέμιερ Λιγκ, στο οποίο Φούλαμ και Λίβερπουλ έληξαν ισόπαλες (2-2), με τον Μίτροβιτς να είναι ο πρωταγωνιστής.

Η Φούλαμ έκανε τη πρώτη έκπληξη της χρονιάς, φέρνοντας ισοπαλία με τη Λίβερπουλ στο Κρέιβεν Κότατζ. Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Αλεξάντερ Μίτροβιτς, ο οποίος έβαλε δύο γκολ. Για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, ο Ντάργουιν Νούνιεζ έβαλε ξανά γκολ, ενώ και ο Σαλάχ σκόραρε για έκτη σερί πρεμιέρα.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook!

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, πίεζαν ψηλά, προσπάθησαν να παίξουν και δικαίως βρέθηκαν μπροστά στο σκορ. Στο 32′ ο Τετέ έβγαλε σέντρα και ο Αλεξάντερ Μίτροβιτς νίκησε τον Άρνολντ για το 1-0. Αντίθετα οι «Κόκκινοι» εμφανίστηκαν δίχως φαντασία στον αγώνα, μη μπορώντας να απειλήσουν εύκολα. Στο 39′ όμως έφτασαν μια ανάσα από το 1-1 με τον Ντίαζ, ο οποίος από πλάγια θέση βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «Κότατζερς» μπήκαν και πάλι καλύτερα και στο 57′ ο Κεμπάνο είχε δοκάρι. Ο Κλοπ στο 51′ έβαλε τον Ντάργουιν Νούνιεζ, ο οποίος στο 64′ ισοφάρισε με τακουνάκι έπειτα από ασίστ του Σαλάχ. Στο 72′ ο Σέρβος επιθετικός των γηπεδούχων σκόραρε ξανά αυτή τη φορά από το σημείο του πέναλτι, έπειτα από ανατροπή του Φαν Ντάικ. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και πάλι την ισοφάρηση με τον συνήθη ύποπτο, Μο Σάλαχ στο 80′. Στο 94′ οι «Κόκκινοι» πήγαν για την ολική ανατροπή, αλλά το σουτ του Χέντερσον χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.