Μόγιες: «Απογοητευμένος έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα»

Απογοητευμένος που δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις η ομάδα του ήταν ο τεχνικός της Γουέστ Χαμ, Ντέιβιντ Μόγιες.

Απογοητευμένος που δεν κατάφερε η ομάδα του να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις ήταν ο τεχνικός της Γουέστ Χαμ, Ντέιβιντ Μόγιες, μετά το τέλος του αγώνα. Συγκεκριμένα τα «Σφυριά» δέχτηκαν την ήττα από τη Λίβερπουλ με 0-1 στο Άνφιλντ, χάρις ενός γκολ του Ντάργουιν Νούνιες στο πρώτο ημίχρονο.

Ακολούθησε μας στο Instagram για ακόμη περισσότερο υλικό από τα αγγλικά γήπεδα!

Παρόλα αυτά οι παίχτες του Σκωτσέζου προπονητή είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρουν στον αγώνα. Η πρώτη ήταν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Τζάροντ Μπόουεν δεν κατάφερε να νικήσει τον Άλισον από τα έντεκα βήματα, ο οποίος έπεσε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι. Η άλλη ήταν στα τελευταία λεπτά του αγώνα όταν ο Σούτσεκ σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει, καθώς ο Μίλνερ τον μπλόκαρε, ενώ και πάλι ο Άλισον έβαλε το χέρι του για να στείλει τη μπάλα κόρνερ.

Με αυτές τις δύο ευκαιρίες ο τεχνικός των «Σφυριών» δεν μπορούσε να πιστέψει πως η ομάδα του δεν σκόραρε, δηλώνοντας απογοητευμένος στο τέλος του αγώνα.

«Είμαι απογοητευμένος που στο τέλος δεν πήραμε κάτι, είχαμε μεγάλη ευκαιρία να το κάνουμε. Τις τελευταίες φορές που έχουμε έρθει εδώ γίνεται το ίδιο πράγμα. Ήλπιζα ότι θα μπορούσαμε να το αλλάξουμε, αλλά δεν τα καταφέραμε».

Το ίδιο μη ικανοποιημένος φάνηκε και ο αρχηγός της ομάδας, Ντέκλαν Ράις, ο οποίος ανέφερε ότι ένιωσε «άρρωστος μετά το τέλος του παιχνιδιού. «Νιώθω «άρρωστος» πραγματικά. Ξέρω ότι είναι ένα δύσκολο μέρος για να παίξεις, πρέπει να δείξεις σκληρότητα, πάθος και επιθυμία».