Ο Ντε Μπρόινε σκοράρει, μοιράζει ασίστ και… 3-0 για τη Σίτι (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι έχει στήσει πάρτι απέναντι στη Μπόρνμουθ στο πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι φέτος και προηγείται με 3-0 από το 37′.

Σε περίπατο εξελίσσεται η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με τη Μπόρνμουθ με τους «Πολίτες» να προηγούνται με 3-0 στο ημίχρονο στο Έτιχαντ.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook

Γκουντογκάν, Ντε Μπρόινε και Φόντεν είναι οι τρεις σκόρερ με τους Χόλαντ και Ντε Μπρόινε να πιστώνονται και από μια εξαιρετική ασίστ έκαστος.

Μετά το υπέροχο πρώτο γκολ του Ιλκάι Γκουντογκάν, ο Ντε Μπρόινε έβαλε ένα ακόμα πιο όμορφο δεύτερο τέρμα, μετά από ατομική ενέργεια και σουτ με το εξωτερικό του ποδιού, γράφοντας το 2-0 στο 31′.

Ο Βέλγος που δείχνει να είναι σε κέφια στην εκκίνηση του πρωταθλήματος μοίρασε μια εξαιρετική ασίστ στον Φόντεν στο 37′ με τον Άγγλο να πλασάρει ιδανίκα και να σημειώνει το 3-0.

Μένει να δούμε αν η Μάντσεστερ Σίτι δώσει… μεγάλη έκταση στη νίκη της επί της νεοφώτιστης Μπόρνμουθ που φαίνεται ανέτοιμη για τέτοια παιχνίδια ή αν οι φιλοξενούμενοι καταφέρουν να κρατήσουν το σκορ χαμηλά στο δεύτερο ημίχρονο.