Πρέμιερ Λιγκ: Τα αποτελέσματα της βραδιάς (vid)

Στους τέσσερις αγώνες της βραδιάς στη Πρέμιερ Λιγκ, Φούλαμ και Σάουθαμπτον πήραν νίκες, ισόπαλα έληξαν τα αποτελέσματα σε Σέλχαρστ Παρκ και Έλαν Ρόουντ.

Τέσσερις αγώνες εξελίχθηκαν για τη συνέχεια της Πρέμιερ Λιγκ με τη Φούλαμ και τη Σάουθαμπτον να κερδίσουν τη Μπράιτον και τη Μπρέντφορντ αμφότερες, ισόπαλα έληξαν τα αποτελέσματα στο Σέλχαρστ Παρκ και στο Έλαν Ρόουντ.

Κρίσταλ Πάλας-Μπρέντφορντ 1-1

Κρίσταλ Πάλας και Μπρέντφορντ μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο Σέλχαρστ Παρκ. Οι «Αετοί» του Πατρίκ Βιεϊρά προηγήθηκαν στο 58′ με τον Γουίλφριντ Ζαχά, αλλά η ομάδα του Τόμας Φρανκ ήταν εκείνη που είπε τη τελευταία της κουβέντα στον αγώνα. Ο Βίσα στο 88′ μετά από ασίστ του Γιάνελτ έκανε το 1-1 και έδωσε το βαθμό στην ομάδα του.

Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα

Φούλαμ-Μπράιτον 2-1

Η Φούλαμ συνεχίζει τη καλή της πορεία και τις καλές εμφανίσεις, κερδίζοντας αυτή τη φορά τη Μπράιτον 2-1. Ο γνωστός-άγνωστος Αλεξάντερ Μίτροβιτς πέτυχε το 1-0 στο 48′ και εφτά λετά αργότερα ο Λιούις Ντανκ έβαλε γκολ σε λάθος τέρμα, κάνοντας το 2-0 για τους «Κότατζερς». Το μόνο που κατάφεραν, να κάνουν οι «Γλάροι» ήταν να μειώσουν σε 2-1 χάρις σε πέναλτι του ΜακΆλιστερ.

Σάουθαμπτον-Τσέλσι 2-1

Η Σάουθαμπτον πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στη Τσέλσι, η οποία συνεχίζει να προβληματίζει. Οι «Άγιοι» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, χάρις το γκολ του Ράχιμ Στέρλινγκ στο 23′, κατάφεραν να ισοφαρίσουν πέντε λεπτά αργότερα με τον Λάβια και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Άρμστρονγκ έφερε τούμπα το ματς. Η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ με τη νίκη αυτή έφτασε τους «Μπλε» στους εφτά βαθμούς.

Λιντς-Έβερτον 1-1

Λιντς και Έβερτον έμειναν ισόπαλες στο Έλαν Ρόουντ για τη πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Άντονυ Γκόρντον (17′) μετά το γκολ που πέτυχε με τη Μπρέντφορντ, βρήκε ξανά δίχτυα, απέναντι στα «Παγώνια». Ο Λουίς Σινιστέρα με το πρώτο του γκολ (55′) στη Πρέμιερ Λιγκ έφερε τον αγώνα στα ίσα, ενώ ο Ντεμαράι Γκρέι είχε ένα ακυρωθέν γκολ στο 66′ για τα «Ζαχαρωτά». Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ αγνοεί για ακόμα μια αγωνιστική τη νίκη σε αντίθεση με τη Λιντς που ανέβηκε στους οχτώ βαθμούς.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο facebook αν δεν το έχετε ήδη κάνει!