Σάουθαμπτον-Μ. Γιουνάιτεντ 0-1: Διπλό με Μπρούνο για τους «Κόκκινους Διαβόλους»(vid)

Νικηφόρα πέρασε από το Σεντ Μέρις η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία νίκησε 1-0 τη Σάουθαμπτον με γκολ του Μπρούνο Φέρναντεζ.

Διπλό στο Σεντ Μέρις πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία νίκησε τη Σάουθαμπτον 1-0 με γκολ του Μπρούνο Φερνάντεζ. Ο Πορτογάλος στο 55′ με ωραίο σουτ στη κίνηση έδωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην ομάδα του.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα αμφότερες οι ομάδες είχαν από μερικές σημαντικές ευκαιρίες. Στο 19ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν τριπλή ευκαιρία, με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων να σώζουν πάνω στη γραμμή. Αντίθετα οι «Άγιοι» με τους Μπέλα-Κότσαπ και Τσε Άνταμς απείλησαν την εστία του Ντε Χέα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «Κόκκινοι Διάβολοι» ξεκίνησαν με γκολ. Στο 55′ ο Μπρούνο Φερνάντεζ μετά από ασίστ του Νταλότ σούταρε με μία επαφή, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπαζούνου. Στη συνέχεια η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ δε κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα, πέρα από μία κεφαλιά του Μπέλα-Κότσαπ. Η ομάδα του Τεν Χαγ με αυτή τη νίκη ανέβηκε στους έξι βαθμούς, σε αντίθεση με τους «Αγίους» που έμειναν στους τέσσερις.