294 views

Οι ρυθμοί στις προετοιμασίες των ομάδων ανεβαίνουν και τα φιλικά αυξάνονται. Δείτε τι έκαναν μέχρι στιγμής οι 20 ομάδες της Premier League στα φιλικά τους αλλά και τους αγώνες που έχουν προγραμματίσει.

 

Δείτε τα αποτελέσματα, τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τις φιλικές αναμετρήσεις προετοιμασίας των 20 ομάδων της Premier League. Επιπροσθέτως μπορείτε να δείτε τις ημερομηνίες και τις ώρες των αγώνων που είναι προγραμματισμένοι μέχρι την πρεμιέρα. Όλες οι ώρες έναρξης είναι στην τοπική ώρα της Αγγλίας.

 

 

 

Arsenal

Hibernian 2-1 Arsenal – 13/7, Easter Road

Rangers 2-2 Arsenal – Saturday July 17, Ibrox

Arsenal 4-1 Millwall – 24/7, London Colney
Arsenal 1-2 Chelsea – 1/8, Emirates Stadium, 3pm

Tottenham vs Arsenal – 8/8, Tottenham Hotspur Stadium, 2pm

 

Aston Villa

Walsall 0-4 Aston Villa –  21/7, Banks’s Stadium

Stoke 2-0 Aston Villa – 24/7, Bet365 Stadium

Aston Villa vs Nottingham Forest –  28/7, Bodymoor Heath, 1pm

Bristol City 0-3 Aston Villa – 31/7, Ashton Gate, 1pm

Aston Villa vs Sevilla –  7/8, Villa Park, 3pm,

 

Brentford

AFC Wimbledon 0-1 Brentford – 17/7, Plough Lane, 3pm

Boreham Wood 0-2 Brentford – 20/7, Meadow Park, 7.30pm

Manchester United 2-2 Brentford –  28/7, Old Trafford, 8pm

Brentford 0-1 West Ham –  31/7, Brentford Community Stadium, 3pm

 

Brighton

Rangers 0-0 Brighton – 24/7, Ibrox

Luton 1-3 Brighton – 31/7

 

Burnley

Oldham 0-2 Burnley –  24/7, Boundary Park

Blackpool 0-1 Burnley – 27/7, Bloomfield Road, 7.45pm

Tranmere 1-2 Burnley – 30/7,

 

Chelsea

Bournemouth 1-2 Chelsea 27/7, Vitality Stadium

Arsenal 1-2 Chelsea –  1/7 , Emirates Stadium, 3pm

Chelsea vs Tottenham – 4/8, Stamford Bridge, 7.45pm

Chelsea vs Villarreal (Super Cup) – 11/8, Windsor Park, 8pm

 

 

Crystal Palace

Walsall 0-1 Crystal Palace –  17/7, Banks’ Stadium

Stevenage 1-0 Crystal Palace – 23/7, Lamex Stadium

Ipswich 0-1 Crystal Palace – 24/7, Portman Road

Crystal Palace 2-2 Charlton –  27/7. Selhurst Park, 7pm

Reading 1-3 Crystal Palace

Crystal Palace vs Watford –  7/8, Selhurst Park, 3pm

 

Everton

Everton 3-0 Accrington Stanley – 10/7, Finch Farm

Everton 1-0 Blackburn Rovers – 17/7, Finch Farm

Everton 1-1 Millonarios (10-9 on pens) –  26/7, Camping World Stadium, Florida, 1.30am

Everton 1-0 Pumas –   28/7, Camping World Stadium, Florida, 1.30am

Manchester United vs Everton – 7/8, Old Trafford, 5pm

 

Leeds United

Guiseley 2-3 Leeds –  27/7, Nethermoor Park, 7.30pm

Blackburn 1-1 Leeds – 28/7, Ewood Park, 7.30pm

Fleetwood 2-1 Leeds – 30/7, Highbury Stadium, 7pm

 

Leicester City

Burton 0-0 Leicester (Burton won 3-1 on penalties) – 24/7, Pirelli Stadium

Wycombe Wanderers 1-0 Leicester – 28/7, Adams Park, 7.30pm

QPR 3-3 Leicester – 31/7, Kiyan Prince Foundation Stadium, 3pm

Leicester vs Man City (Community Shield) – 7/8, Wembley Stadium, 5pm

 

Liverpool

Mainz 0-1 Liverpool – 23/7, DAS.GOLDBERG Stadion

Hertha Berlin 4-3 Liverpool,  29/7, Tivoli Stadion Tirol – 7.20pm

Liverpool vs Athletic Bilbao, 8/8, Anfield – 4pm

Liverpool vs Osasuna, 9/8, Anfield – 7pm

 

Manchester City

Man City 2-0 Preston – 27/7, City Academy Stadium – 7pm

Man City 4-0 Barnsley  30/7

Leicester vs Man City (Community Shield) – 7/8, Wembley Stadium, 5pm

 

Manchester United

Derby County 1-2 Manchester United  18/7, Pride Park, 1pm

QPR 4-2 Manchester United  24/7, Kiyan Prince Foundation Stadium

Manchester United vs Brentford –  28/7, Old Trafford, 8pm

Preston 1-3 Man Utd –  31/7, Deepdale, 2pm

Manchester United vs Everton – 7/8, Old Trafford, 5pm

 

Newcastle United

York City 1-0 Newcastle – 18/7, LNER Community Stadium

Doncaster Rovers 2-3 Newcastle – 23/7, Keepmoat Stadium

Rotherham 1-1 Newcastle – 27/7 , AESSEAL New York Stadium, 7pm

Burton 0-2 Newcastle –  30/7, Pirelli Stadium, 7.45pm

Newcastle vs Norwich – 7/8, St James’ Park, 2pm

 

 

Norwich

King’s Lynn Town 1-3 Norwich – 16/7, The Walks

Norwich 1-0 Lincoln City – 20/7, Lotus Training Centre

Norwich 2-0 Huddersfield – 23/7, Lotus Training Centre

Norwich vs Gillingham – 3/8, Carrow Road, 8pm

Newcastle vs Norwich – 7/8, St James’ Park, 2pm

 

Southampton

Southampton 1-1 Fulham – 24/7, Staplewood

Cardiff 0-4 Southampton – 27/7, Cardiff City Stadium, 7pm

Swansea 1-3 Southampton – 31/7, Liberty Stadium, 3pm

 

Tottenham

Leyton Orient 1-1 Tottenham – 17/7 , The Breyer Group Stadium

Colchester 0-3 Tottenham – 21/7, JobServe Community Stadium

MK Dons 1-3 Tottenham – 28/7, Stadium MK, 7.45pm

Chelsea vs Tottenham –  4/8, Stamford Bridge, 7.45pm

Tottenham vs Arsenal –  8/8, Tottenham Hotspur Stadium, 2pm

 

Watford

Watford 0-0 West Brom –  24/7, Vicarage Road

Stevenage 1-1 Watford – 27/7, Lamex Stadium, 7.45pm

Watford vs Barnsley – 31/7, Vicarage Road, 4pm ακυρώθηκε

Crystal Palace vs Watford –  7/8, Selhurst Park, 3pm

 

West Ham

Dundee 2-2 West Ham – 9/7, Dens Park

Northampton 1-2 West Ham – 13/7, Sixfields Stadium

Leyton Orient 0-0 West Ham – 13/7, Breyer Group Stadium

Reading 0-3 West Ham – 21/7, Madejski Stadiu

Celtic 2-6 West Ham – 24/7, Celtic Park

Brentford 0-1 West Ham – 31/7, Brentford Community Stadium, 3pm

 

Wolves

Crewe Alexandra 1-0 Wolves – 17/7, Gresty Road

Real Betis 0-1 Wolves –  24/7/

Stoke City 1-1 Wolves – 31/7, Bet365 Stadium, 1pm

Coventry City 1-1 Wolves – 1/7, Coventry Building Society Arena, 1pm

Wolves vs Celta Vigo – 7/8, Molineux, 3pm

 

 

Leave a Reply