That’s Entertainment GW25: Τα στιγμιότυπα του Σαββατοκύριακου!

Απολαύστε τα εκτεταμένα στιγμιότυπα των παιχνιδιών της Πρέμιερ Λιγκ που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο για την 25η αγωνιστική!

Η Λίβερπουλ μπορεί να επικράτησε άνετα της Μπρέντφορντ, ωστόσο προβληματισμός επικρατεί για τους τραυματισμούς και πλέον αναμένονται νεότερα.

Πιο συγκεκριμένα, στο 34′ αποχώρησε αναγκαστικά λόγω τραυματισμού ο Κέρτις Τζόουνς, στο 44′ ο Ζότα για τον ίδιο λόγο ενώ και στο 46′ ο Νούνιεζ αντικαταστάθηκε αφήνοντας ερωτηματικά για την κατάστασή του.

Μπέρνλι – Άρσεναλ 0-5

Δείτε τα στιγμιότυπα της μεγάλης νίκης των “Κανονιέρηδων” εδώ!

Φούλαμ – Άστον Βίλα 1-2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Άστον Βίλα, με τον Γουότκινς να σκοράρει εις διπλούν. Τον έχετε στην ομάδα σας στο Fantasty;

Άκουσέ μας να συζητάμε για το Fantasy Premier League στο Podcast μας, Fish N’ Chips!

Δείτε τα στιγμιότυπα του διπλού της Άστον Βίλα εδώ!

Νιούκασλ – Μπόρνμουθ 2-2

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα στο Σεντ Τζέιμς Παρκ εδώ!

Τότεναμ – Γουλβς 1-2

Η Τότεναμ έχει σκοράρει σε κάθε ένα από τα τελευταία 37 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Μόνο η Άρσεναλ έχει μεγαλύτερο σερί με 55 παιχνίδια, μεταξύ του Μαΐου του 2001 και τον Νοέμβριο του 2002.

Δείτε τα στιγμιότυπα της μεγάλης εκτός έδρας νίκης της Γουλβς εδώ!

Νότινγχαμ Φόρεστ – Γουέστ Χαμ 2-0

Δείτε τα στιγμιότυπα της νίκης της Φόρεστ εδώ!

Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι

Ο Ισπανός το ξανάκανε! Ο Ρόντρι ισοφάρισε το σκορ στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής και χάλασε ένα μεγάλο διπλό για την Τσέλσι!

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ποτσετίνο μπήκε μπροστά στο σκορ με γκολ του πρώην «Πολίτη», Ραχίμ Στέρλινγκ στο 42ο λεπτό.

Οι αμέτρητες ευκαιρίες της Μάντσεστερ Σίτι δεν μετουσιώνονταν σε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο συνήθης ύποπτος από την Μαδρίτη ξαναχτύπησε, έκανε το 1-1 στο 83′ και η ομάδα του πήρε ένα σημαντικό αποτέλεσμα για την διεκδίκηση του τίτλου.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον 0-5

Οι “Λεπίδες” έπαιζαν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο και για αυτό ευθύνεται ο Μέισον Χόλγκειτ.

Πριν από 15 μέρες γράφαμε για τις δύο φορές που έκανε ντεμπούτο ο Μέισον Χόλγκεϊτ με τις ομάδες που αγωνίστηκε φέτος, στις οποίες έχασε σε αμφότερες με 5-0.

Την Κυριακή έκανε αυτό:

Δείτε τα στιγμιότυπα της “πεντάρας” των “Γλάρων” εδώ!

Λούτον Τάουν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2

Με τον Χόιλουντ να σκοράρει σε 7ο σερί παιχνίδι η Γιουνάιτεντ πέρασε από την έδρα της Λούτον και μείωσε την διαφορά της από την Τότεναμ στους 3 βαθμούς, φτάνοντας τους 44.

Δείτε τα στιγμιότυπα της μεγάλης εκτός έδρας νίκης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εδώ!