Το γκολ του Βινίσιους στη μοναδική τελική της Ρεάλ στα πρώτα 45′ (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ με ωραία προσπάθεια και σουτ του Βινίσιους Τζούνιορ, με την πρώτη και μοναδική τελικής της στα πρώτα 45 λεπτά κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι.

Η γνωστή… ευρωπαϊκή Ρεάλ επέστρεψε και στην πρώτη προσπάθειά της να απειλήσει την εστία του Έντερσον, ευτύχησε να προηγηθεί με πολύ ωραίο σουτ του Βινίσιους Τζούνιορ, στον πρώτο ημιτελικό του ΟΥΕΦΑ Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη Σίτι.

Ακολούθησέ μας στο Instagram για περισσότερο υλικό από τα αγγλικά γήπεδα!

Η Μάντσεστερ Σίτι παίζει κυριαρχικό ποδόσφαιρο, όμως στις τελικές που δημιούργησε με εκφραστές τους Χόλαντ και Ντε Μπρόινε, είδε τον Κουρτουά να αντιδράει σωστά.

Και κόντρα στη ροή του αγώνα, σε μια προσπάθεια που ξεκίνησε από τη συνεργασία των Καμαβιγκά και Μόντριτς, ο Γάλλος διέσχισε ανενόχλητος το μισό γήπεδο, έδωσε τη μπάλα στον Βινίσους, αυτός συνέκλινε προς τα μέσα και με ένα πολύ δυνατό σουτ νίκησε τον Έντερσον γράφοντας το 1-0 στο 36ο λεπτό του αγώνα.