Το μεσαίο δάχτυλο του Φίλιπς σε οπαδό των «Σφυριών» [vid]

Ο Κάλβιν Φίλιπς δεν διανύει και την καλύτερη περίοδο της καριέρας του, με τα πράγματα να «ξεφεύγουν» λίγο με έναν φίλο των «Σφυριών».

Τα πράγματα συνεχίζουν να μην πηγαίνουν καλά για τον Κάλβιν Φίλιπς στη Γουέστ Χαμ με τους φίλους των «Σφυριών» να έχουν πολύ διαφορετικές προσδοκίες για τη συγκεκριμένη μεταγραφή.

Ο Άγγλος μέσος μπήκε στο χθεσινό παιχνίδι (69′) εναντίον της Νιούκαστλ με το σκορ στο 1-3 και πέντε λεπτά αργότερα (74′) υπέπεσε σε φάουλ εντός της περιοχής των «Σφυριών» με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ξαναμπούνε στο παιχνίδι.

Το τελικό 4-3 και οι μόλις δύο σωστές πάσες που κατάφερε να καταγράψει ο Φίλιπς σε μία κακή είναι η αλήθεια εμφάνιση, έγιναν αντικείμενο σχολιασμού. Όταν η Γουέστ Χαμ αποχωρούσε από το Σεντ Τζειμς Παρκ, ένας φίλος της ομάδας (;) φώναξε προς το μέρος του Φίλιπς αποκαλώντας τον «άχρηστο» με τον διεθνή μέσο να απαντάει σηκώνοντας το μεσαίο του δάχτυλο.