Τούχελ: «Είναι πολύ εύκολο να μας νικήσεις»

Η Τσέλσι γνώρισε τη δεύτερη ήττα της την Τρίτη (31/8) στην Πρέμιερ Λιγκ κόντρα στη Σαουθάμπτον, με τον Τόμας Τούχελ να είναι απογοητευμένος και να τονίζει πως είναι πολύ εύκολο ο αντίπαλος να αποπροσανατολίσει και να μπερδέψει την ομάδα του.

Μπορεί η ομάδα του Τούχελ να προηγήθηκε χθες στο Σεντ Μέρις με γκολ του Στέρλινγκ, όμως οι «Άγιοι» ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και «βύθισαν» σε σκέψεις τον Γερμανό τεχνικό των «Μπλε». Σαφώς δυσαρεστημένος μετά το παιχνίδι, ο Τούχελ δήλωσε:

«Δεν αρκεί να παίξουμε 20-25 λεπτά στο επίπεδο που θέλουμε. Είναι πολύ εύκολο να μας βγάλεις εκτός ισορροπίας, να μας νικήσεις, να μας μπερδέψεις. Είναι πολύ εύκολο. Συνέβη κόντρα στη Λιντς. Πρέπει να καταλάβουμε γιατί και να βρούμε λύσεις.

Χάνουμε τη συγκέντρωση, χάνουμε το πλάνο μας και χάνουμε τη συνέπεια, είναι πολύ εύκολο να μας κερδίσεις. Μπορείς πάντα να χάνεις αγώνες και είμαι αρκετά ταπεινός για να το παραδεχτώ, αλλά σε έναν αγώνα όπου προηγείσαι δεν χρειάζεται να δίνεις ούτε μισές ευκαιρίες. Το να μην έχεις απαντήσεις στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απογοητευτικό.

Πρέπει να έχουμε απαντήσεις, πρέπει να ανεβάσουμε ρυθμό και να παίξουμε σε ένα επίπεδο υψηλότερο αν χρειαστεί. Παλεύουμε για να το κάνουμε αυτό», είπε ο Γερμανός τεχνικός μετά το φινάλε του αγώνα.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο facebook αν δεν το έχετε ήδη κάνει!