Τσάμπιονς Λιγκ: Ενδεκάδες στο Ρεάλ Μαδρίτης – Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ ταξιδεύει στην Ισπανία για τον επαναληπτικό αγώνα με την Ρεάλ Μαδρίτης ενόψει της φάσης των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.

Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης διασταυρώνουν τα ξίφη τους για την ρεβάνς του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο πρώτος αγώνας στο «Άνφιλντ» έληξε με 2-5 υπέρ των Ισπανών. Αν και η Λίβερπουλ προηγήθηκε πρώτη με τον Νούνιες στο τέταρτο λεπτό και ο Σαλάχ διπλασίασε τα τέρματα λίγο αργότερα, η Ρεάλ ισοφάρισε πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Βινίσιους. Στην συνέχεια, Μιλιτάο (47′) και Μπενζεμά (55′, 67′) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ηττήθηκε το Σάββατο από την Μπόρνμουθ. Το πρόγραμμα είναι δύσκολο καθώς τις επόμενες αγωνιστικές αντιμετωπίζει τις Μάντσεστερ Σίτι, Τσέλσι και Άρσεναλ. Η «Βασίλισσα», επικράτησε επί της Εσπανιόλ και έχει τα μάτια της στραμμένα στο «Ελ Κλάσικο» της Κυριακής.

Δείτε τις επιλογές του Κλοπ και του Αντσελότι.

Ακολουθήστε μας στην σελίδα μας στο Facebook για περισσότερες ειδήσεις από τον κόσμο του Αγγλικού ποδοσφαίρου!