Άστον Βίλα – Άρσεναλ: Σε απολογία δυο αναλυτές για βίαιη συμπεριφορά

Η FA κάλεσε σε απολογία έναν αναλυτή της Άρσεναλ και έναν της Άστον Βίλα για τη μεταξύ τους αψιμαχία στις καθυστερήσεις του αγώνα ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Μέλη του προπονητικού τιμ της Άρσεναλ και της Άστον Βίλα κατηγορούνται από την αγγλική Ομοσπονδία για ανάρμοστη συμπεριφορά στον αγώνα του περασμένου μήνα ανάμεσα στις δυο ομάδες στο Βίλα Παρκ.

Μετά από σουτ του Ζορζίνιο στο δοκάρι, η μπάλα βρήκε στον Μαρτίνεζ και κατέληξε στα δίχτυα της Άστον Βίλα στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον δείκτη του σκορ να φτάνει στο 4-2 για τους «Κανονιέρηδες». Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο αγώνας έληξε, όμως στη φυσούνα προς τα αποδυτήρια φαίνεται πως μέλη των τεχνικών επιτελείων των δυο ομάδων ήρθανε στα χέρια.

Πιο συγκεκριμένα, δυο αναλυτές, ο Βίκτορ Μάνας της Άστον Βίλα και ο Μιγκέλ Μολίνα από την Άρσεναλ κατηγορούνται από την FA για ανάρμοστη ή/και βίαιη συμπεριφορά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά και μετά το σφύριγμα της λήξης του αγώνα ανάμεσα σε Άστον Βίλα και Άρσεναλ.

Και οι δυο πλευρές έχουν χρόνο μέχρι την Παρασκευή για να προετοιμάσουν την απολογία τους και να αποφύγουν κάποια αυστηρή ποινή.

Ακολουθήστε μας στην σελίδα μας στο Facebook για περισσότερες ειδήσεις από τον κόσμο του Αγγλικού ποδοσφαίρου!

Η Άρσεναλ είχε σκοράρει το πολυπόθητο τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα και με το γκολ του Ζορζίνιο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων «κλείδωσε» τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Εκείνη τη στιγμή όμως ξέσπασαν μικρής έκτασης επεισόδια ανάμεσα στους δυο πάγκους, τα οποία συνεχίστηκαν και μετά τη λήξη του αγώνα, με πρωταγωνιστές, όπως όλα δείχνουν, τους δυο αναλυτές.