Ενδεκάδες στους αγώνες των Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ταξιδέυει στην Σεβίλλη για το Γιουρόπα Λιγκ ενώ η Γουέστ Χαμ υποδέχεται την Γάνδη για το Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Στην Ανδαλουσία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα ψάξει την πρόκριση στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ. Την προηγούμενη Πέμπτη, οι «Κόκκινοι Διάβολοι» «πέταξαν» το προβάδισμα των δύο γκολ. Μοιραίοι για την ομάδα του Τεν Χαχ ήταν οι Μαλάσια και Μαγκουάιρ που με δύο αυτογκόλ (84′ και 90+2′), διαμόρφωσαν το τελικό 2-2.

Η Γουέστ Χαμ έφερε ισοπαλία με την Γάνδη εντός βελγικού εδάφους πριν λίγες μέρες. Το γκολ του Ντάνι Ινγκς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ισοφαρίστηκε πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο από τον Κάιπερς. Στο Λονδίνο, τα «Σφυριά» θα ριχτούν στην μάχη για να επιβεβαιώσουν τον τίτλο του φαβορί για την κατάκτηση της διοργάνωσης.

Δείτε τις ενδεκάδες των δύο αναμετρήσεων.