Τεν Χαγ: “Αν δεν μπορείς να κερδίσεις τουλάχιστον μην χάσεις”

Για έλλειψη συγκέντρωσης έκανε λόγο ο Έρικ Τεν Χαγ μετά την ήττα από την Μπράιτον στις καθυστερήσεις με 1-0.

Η ομάδα του Τεν Χαγ ήταν κατώτερη των περιστάσεων χθες στο Άμεξ και ηττήθηκε με 1-0 χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Μακάλιστερ στην τελευταία φάση του αγώνα.

“Στο πρώτο λεπτό χάσαμε μία μεγάλη ευκαιρία και δεν σκοράραμε, οπότε πρέπει να είμαστε πιο αποτελεσματικοί στο πρώτο ημίχρονο”, δήλωσε ο Ολλανδός στο Sky Sports.

“Είχαμε τις ευκαιρίες, ξεκάθαρα. Αντόνι, Άντονι Μαρσιάλ, Μάρκους Ράσφορντ και Κασεμίρο. Πρέπει να το βάλει κάποιος. Αλλά αν δεν μπορείς να κερδίσεις επειδή δεν εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιρίες σου, μην το χάσεις. Δώσαμε ένα γκολ, ίσως χάνουμε λίγο την συγκέντρωση. Αυτό δεν μπορεί να συμβεί.

Επίσης, ήμασταν λίγο άτυχοι γιατί δεν υπήρχε το φάουλ από το οποίο ήρθε το κόρνερ και έπειτα το πέναλτι. Υπήρχαν τόσα πολλά κακά τάκλιν απόψε όπου δεν υπήρχε σφύριγμα και αυτό δεν ήταν τίποτα, ένα δίκαιο μπλοκ, και υπάρχει ένα σφύριγμα. Πρέπει να επανέλθουμε την Κυριακή”.