Το ιστορικό αποτέλεσμα της Wycombe κόντρα στην Chelsea

Σαν σήμερα το 2007 η Wycombe Warderers θα πάρει μία ιστορική ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Chelsea του Jose Mourinho στο Adams Park.

Το παιχνίδι αυτό ήταν το πρώτο από τα δυο για τον ημιτελικό του Carling Cup με τον Jose Mourinho να παρατάσσει πολλά από τα “αστέρια”του. Δυστυχώς ο Jermaine Easter θα ισοφαρίσει σε 1-1 13 λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού.

Η Chelsea είχε ανοίξει το σκορ με τον Wayne Bridge στο 36′ και έτσι οι οπαδοί των γηπεδούχων φοβήθηκαν για τα χειρότερα.

Παρόλα αυτά η ομάδα του Paul Lambert ήταν πολύ καλή στο δεύτερο ημίχρονο και δικαίως ισοφάρισαν στην συνέχεια.

Για την ιστορία η Chelsea κέρδισε εύκολα δυο εβδομάδες μετά με σκορ 4-0 και τους Frank Lampard και Andriy Shevchenko να πετυχαίνουν από δυο γκολ ο καθένας.

Wycombe: Batista, Martin, Antwi, Williamson, O’Halloran, Oakes, Bloomfield (Torres 75), Doherty, Betsy, Easter, Mooney (Dixon 88)

Subs: Young, Palmer, Anya

Chelsea: Hilario, Geremi, Bridge (Lampard 67), Ferreira, Ashley Cole, Essien, Makelele, Mikel, Ballack, Kalou (Sinclair 90), Wright-Phillips (Sahar 61)

Subs: Kalambay, Morais.