Τότεναμ 1-0 Γουλβς: Ο recordman Κέιν πλήγωσε τους «Λύκους» (vid)

Η Τότεναμ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στη Γουλβς, όμως πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης (1-0) χάρη στο γκολ-ρεκόρ του Χάρι Κέιν.

Η Τότεναμ κατάφερε να κερδίσει με 1-0 τη μαχητική Γουλβς, με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει το 185ο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας και να γίνεται ο πρώτος σκόρερ για λογαριασμό μιας ομάδας στην Πρέμιερ Λιγκ.

Έπειτα από ένα ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες και με τη Γουλβς να παίρνει θάρρος και να πιέζει την Τότεναμ, οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Κάντε like στη σελίδα μας στο facebook αν δεν το έχετε ήδη κάνει!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ αποφάσισε να ανεβάσει στροφές και έφτασε δυο φορές κοντά στο γκολ, αρχικά με την κεφαλιά του Κέιν στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα με το σουτ του Σον που βρήκε επίσης στο δοκάρι του Σα.

Η Γουλβς πήγε πιο πίσω τις γραμμές της και η Τότεναμ πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο κερδίζοντας κάποια κόρνερ. Σε ένα από αυτά, στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πέρισιτς έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Κέιν με μια δεύτερη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά.

Η Τότεναμ πάτησε πάνω σε αυτό το 1-0 και αμύνθηκε για να το υπερασπιστεί, με τη Γουλβς να μην καταφέρνει να δημιουργήσει τη με΄γαλη φάση μπροστά από την εστία του Γιορίς.

Έτσι, οι «Σπερς» του Αντόνιο Κόντε επέστρεψαν στις νίκες, μετά το ισόπαλο ντέρμπι της προηγούμενης εβδομάδας και βρίσκοντα προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα εδώ.