Ασίστ Γιαννούλη για την ισοφάριση της Νόριτς! (vid)

Ο Δημήτρης Γιαννούλης κατέγραψε ήδη την πρώτη του ασίστ τη φετινή σεζόν, καθώς πάσαρε στον Τζόναθαν Ρόου για την ισοφάριση της Νόριτς.

Η Νόριτς ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου την Χαλ Σίτι, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση, όντας ένας εκ των κορυφαίων της ομάδας του Βάγκνερ.

Μπορεί τα «Καναρίνια» να βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Ντέλαπ στο 17ο λεπτό, όμως έχουν τον έλεγχο του αγώνα, πιέζουν και χάνουν ευκαιρίες.

To 0-1 της Χαλ με τον Ντέλαπ

Ο Γιαννούλης είναι εξαιρετικός από την αριστερή πλευρά, καθώς έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στη Χαλ, έχει κερδίσει κάρτα από τον αντίπαλό του και κατάφερε να δώσει την ασίστ για την ισοφάριση της ομάδας του, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Για την ακρίβεια, ο Γιαννούλης πέρασε με οδήγημα το κέντρο, πάσαρε στον Ρόου και εκείνος με ένα καταπληκτικό σουτ νίκησε τον Ίνκγραμ για το 1-1.

Σημαντικό το γεγονός πως ο διεθνής Έλληνας αμυντικός, αφήνει το στίγμα του από τα πρώτα 45 λεπτά της φετινής Τσάμπιονσιπ.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook!