Γκολ του Σαρ αλά… Μπέκαμ, πίσω από τη σέντρα (vid)

Ένα από τα γκολ της σεζόν σημείωσε ο Ισμαΐλα Σαρ στην αναμέτρηση της Γουότφορντ με τη Γουέστ Μπρομ, ακόμα κι αν βρισκόμαστε στην αρχή της σεζόν.

Η Γουέστ Μπρομ υποδέχεται τη Γουότφορντ αυτή τη στιγμή και ο Ισμαΐλα Σαρ «άνοιξε το σκορ» με ένα απίθανο σουτ πίσω από τη σέντρα στο 12ο λεπτό.

Με ένα παιχνίδι που θυμίζει παλιά Πρέμιερ Λιγκ κλείνει η δεύτερη αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ, καθώς η Γουέστ Μπρομ υποδέχεται τη Γουότφορντ στο «The Hawthorns» (1-1 στο ημίχρονο).

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με ένα τρομερό σουτ του Σαρ, ο οποίος είδε εκτός θέσης των τερματοφύλακα της Γουέστ Μπρομ, Ντέιβιντ Μπάτον και επιχείρησε να τον «κρεμάσει» πίσω από τη γραμμή του κέντρου.

Δείτε το υπέροχο γκολ του πλάγιου επιθετικού της Γουότφορντ που θύμισε Ντέιβιντ Μπέκαμ:

Οι γηπεδούχοι βέβαια, όντας καλύτεροι στο παιχνίδι βρήκαν δικαίως το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με σκόρερ τον Κάρλαν Γκραντ.

Από τη δεύτερη αγωνιστική πάντως, είδαμε ένα από τα υποψήφια «goal of the season» στην Τσάμπιονσιπ χάρη στην έμπνευση του Σαρ. Μένει να δούμε αν θα βοηθήσει τη Γουότφορντ να πάρει και κάτι από το παιχνίδι ή αν η Γουέστ Μπρομ το γυρίσει.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook!