Σόου Τροσάρ στο Άνφιλντ-Νίκη στο 90′ για τη Τσέλσι (vid)

Άλλη μία γκέλα έκανε η Λίβερπουλ απέναντι στη Μπράιτον, εύκολο διπλό πήρε η Νιούκαστλ, δύσκολες νίκες για Τσέλσι και Έβερτον.

Κρίσταλ Πάλας-Τσέλσι 1-2

Με γκολ του Γκάλαχερ, ο οποίος «πλήγωσε» τη πρώην ομάδα του, η Τσέλσι πήρε τη νίκη απέναντι στη Κρίσταλ Πάλας. Ο Έντουαρντ άνοιξε το σκορ για τους «Αετούς» στο 7′ μετά από ασίστ του Αγιού, ενώ στο 38′ ο Ομπαμεγιάνγκ έφερε το ματς στα ίσα. Στο 90ο λεπτό ο Γκάλαχερ έδωσε τη νίκη στους «Μπλε».

Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα

Λίβερπουλ-Μπράιτον 3-3

Με σόου Τροσάρ η Μπράιτον πήρε τον βαθμό στο Άνφιλντ απέναντι στη Λίβερπουλ. Ο Βέλγος με δύο δικά του γκολ (4′ 18′) έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του. Πριν το ημίχρονο οι «Κόκκινοι» μείωσαν με τον Φιρμίνο στο 33′, ενώ ο ίδιος παίχτης ισοφάρισε στο 54′ μετά από ασίστ του Ντίαζ. Στο 63′ ο Γουέμπστερ έβαλε γκολ σε λάθος τέρμα, κάνοντας το 3-2 για τους γηπεδούχους. Παρόλα αυτά οι «Γλάροι» είπαν τη τελευταία κουβέντα, με τον Τροσάρ στο 83′ να κάνει το 3-3.

Μπόρνμουθ-Μπρέντφορντ 0-0

Στο μοναδικό παιχνίδι που δεν είχε σκορ Μπόρνμουθ και Μπρέντφορντ μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν τη κατοχή και τις ευκαιρίες, χωρίς όμως να βρουν σκορ.

Σάουθαμπτον-Έβερτον 1-2

Μεγάλη νίκη πήρε η Έβερτον στο Σεντ Μέρις απέναντι στη Σάουθαμπτον. Ο Αριμπό άνοιξε το σκορ για τους «Αγίους» στο 49′ , αλλά μέσα σε τρία λεπτά η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ γύρισε τον αγώνα. Αρχικά Κόουντι έκανε το 1-1 στο 52′ και ο ΜακΝίλ δύο λεπτά αργότερα έκανε το 1-2.

Φούλαμ-Νιούκαστλ 1-4

Άνετο διπλό πήρε η Νιούκαστλ στο Κρέιβεν Κότατζ. Η Φούλαμ που έπαιζε με δέκα από το 8′, λόγω της αποβολής του Τσαλόμπα, δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 11′ από τον Γουίλσον. Το 0-2 το έκανε ο Αλμιρόν στο 33′ και δέκα λεπτά μετά ο Λόνγκσταφ έκανε το 0-3. Στο 57′ ο Αλμιρόν έκανε το 0-4 και το μόνο που μπορούσε να κάνει η Φούλαμ ήταν να μειώσει στο 88′ με τον Ριντ.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook αν δεν το έχετε ήδη κάνει!