St. Panteleimon FC: Πεντάρα μέσα στη Burnham και άνετα στην κορυφή! (pic&vids)

Η St. Panteleimon FC δεν σταματάει το… πάρτι που έχει στήσει στο φετινό πρωτάθλημα και με νίκη (0-5) στην έδρα της Burnham έκατσε πιο… αναπαυτικά στην κορυφή της βαθμολογίας της «Premier Division North» των Combined Counties League.

Το «τρένο» του George Frangeskou συνεχίζει με αμείωτους ρυθμούς την τρομερή πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα. Θύμα της «CHOSEN CLUB» του eyap.gr, St. Panteleimon FC, ήταν η Burnham, η οποία δέχθηκε πέντε γκολ στην έδρα της από την ομάδα του Frangeskou.

Αυτή η νίκη και οι τρεις βαθμοί, διατήρησαν τους «Αγίους» στην κορυφή της βαθμολογίας με 16 βαθμούς και με δυο παιχνίδια λιγότερα από την αμέσως επόμενη Southall (15 βαθμούς). Μάλιστα, η St. Panteleimon FC έχει και το καλύτερο Goal Difference της κατηγορίας (+14), τρομάζοντας κάθε αντίπαλη άμυνα.

Στο παιχνίδι με τη Burnham που διεξήχθη το περασμένο Σάββατο στο «1878 Stadium», η St. Panteleimon FC «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Με δυο τέρματα του Ayub Albadri (18′, 40′) και ένα του Gilmaney (26′), η ομαδάρα του Frangeskou πήγε με ένα 3-0 υπέρ της στα αποδυτήρια. Μάλιστα, οι αντίπαλοι οπαδοί (περίπου 100) χειροκρότησαν το πρώτο γκολ του Albadri, ως ένδειξη θαυμασμού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως ο Βραζιλιάνος Guilherme Monti με μια καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ, από τα 25 μέτρα, πέτυχε το τέταρτο για την ομάδα του. 10 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, ο Sham Abufalah Falakis έβαλε «το κερασάκι στην τούρτα» για τους «Άγιους», πετυχαίνοντας το πέμπτο γκολ με μια εξαιρετική λόμπα, την οποία χειροκρότησε ακόμα και ο αντίπαλος πάγκος.

Είναι η δεύτερη φορά που η «CHOSEN CLUB» μας χειροκροτείται σε εκτός έδρας αγώνα της, μετά το «διπλό» στην έδρα της δεύτερης Southall. Αν συνεχίσει σε αυτό το ρυθμό, η St. Panteleimon FC δεν έχει… αντίπαλο σε αυτή την κατηγορία και η άνοδος στη Rhyman League θα έρθει από πολύ νωρίς.

Δείτε σε βίντεο τα δυο τελευταία γκολ της St. Panteleimon FC που ενθουσίασαν τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και όχι μόνο: