Τερματοφύλακας και άμυνα παιδική χαρά και… 4-0 η Μπρέντφορντ (vid)

Η Μπρέντφορντ προηγείται με 4-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έπειτα από το τραγικά λάθη των Ντε Χέα, Έρικσεν και της άμυνας.

Απίστευτα πράγαμτα συμβαίνουν στο Brentford Community Stadium με τη Μπρέντφορντ να χτυπάει χωρίς έλεος τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να προηγείται με 4-0 στο ημίχρονο.

Η Μπρέντφορντ μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο παιχνίδι κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και στην πρώτη… υποψία ευκαιρίας άνοιξε το σκορ, με τον Ντε Χέα να φέρει ευθύνη.

Ο Ντα Σίλβα πήρε λίγα μέτρα, σούταρε έξω από την περιοχή και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο τερματοφύλακας της Γιουνάιτεντ θα απέκρουε ή θα μπλόκαρε τη μπάλα, αυτή του… έφυγε μέσα από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του.

Ακολούθησέ μας στο Instagram για ακόμη περισσότερο υλικό από τα αγγλικά γήπεδα!

Με αυτόν τον ανέλπιστο τρόπο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε από το 10ο λεπτό πίσω στο σκορ.

Σα να μην έφτανε αυτό, πριν καν προλάβει να συνέλθει η ομάδα του Τεν Χαχ δέχτηκε και δεύτερο τέρμα, πάλι από ατομικό λάθος. Ο Ντε Χέα πάσαρε στον Έρικσεν για να αρχίσει μια νέα επίθεση για τη Γιουνάιτεντ, όμως ο Δανός δέχθηκε πίεση και έχασε τη μπάλα από τον Γιένσεν που έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους στο .

Με τη Γιουνάιτεντ να βρίσκεται σε σοκ η Μπρέντφορντ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και βρήκε τρίτο τέρμα με τον Μι, από στατική φάση των γηπεδούχων.

Και εκεί που λες ότι ζούμε κάτι εξωπραγματικό, ο Εμπεούμο έφυγε στην κόντρα ξεκινώντας κούρσα πίσω από το κέντρο. O Τόνει πήρε την πρώτη πάσα από την άμυνά του, έτρεξε μερικά μέτρα ανενόχλητος και έσπασε τη μπάλα στον Εμπεούμο. Αυτός πήρε ένα κοντρόλ και εκτέλεσε τον Ντε Χέα με τους αμυντικούς της Γιουνάιτεντ να είναι πραγματικά ανύπαρκτοι.