ΕΠΙΚΗ ισοφάριση της ΚΠΡ με γκολ του τερματοφύλακα στο 90+2′ (vid)

Με γκολ στο 87′ και στο 92′ η ΚΠΡ ισοφάρισε τη Σάντερλαντ μέσα στην έδρα της, κάνοντας το 2-0, 2-2.

Με γκολ του Σενεγαλέζου τερματοφύλακα, Σένι Ντιένγκ, στις καθυστερήσεις του αγώνα η ΚΠΡ ολοκλήρωσε το μεγάλο comeback στην έδρα της Σάντερλαντ, κάνοντας το 2-0, 2-2 μέσα σε πέντε λεπτά.

Οι «Μαυρόγατες» κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 87ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Τσερ.

Ακολούθησέ μας στο Instagram για ακόμη περισσότερο υλικό από τα αγγλικά γήπεδα!

Σε εκείνο το σημείο οι ελπίδες της ΚΠΡ για τον βαθμό της ισοπαλίας αναπτερώθηκαν, με τους Λονδρέζους να πιέζουν προς το μισό της Σάντερλαντ.

Σε μια φάση διαρκείας, ο Τσερ έβγαλε τη σέντρα από τα πλάγια και ο προωθημένος Ντιενγκ που είχε αφήσει την εστία του για μια απέλπιδα προσπάθεια ισοφάρισης, σκόραρε με κεφαλιά με τους παίκτες της ΚΠΡ να ξεσπούν σε έξαλλους πανηγυρισμούς κι αυτούς της Σάντερλαντ να μένουν αποσβολωμένοι.

Δείτε το γκολ του Ντιενγκ που χάρισε στην ΚΠΡ τον βαθμό της ισοπαλίας στην τρίτη αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ: