Τριάρα η Γουέστ Χαμ-Ήττα για τη Γιουνάιτεντ (vid)

Η Γουέστ Χαμ νίκησε με ανατροπή (3-1) την Στεάουοα Βουκουρεστίου, ήττα με το «καλημέρα» (0-1) για τη Γιουνάιτεντ απέναντι στη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Στη πρεμιέρα των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων της η Γουέστ Χαμ νίκησε για τη πρώτη αγωνιστική του Κόνφερενς Λιγκ την Στεάουα Βουκουρεστίου 3-1 με ανατροπή. Αντίθετα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Γιουρόπα Λιγκ έχασε με το «καλημέρα» με 0-1 στο Ολντ Τράφορντ από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-1

Με το αριστερό ξεκίνησαν οι «Κόκκινοι Διάβολοι» τις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις, χάνοντας 0-1 από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο Ολντ Τράφορντ. Το γκολ για τους Ισπανούς το έβαλε ο Μπράις Μέντες στο 58′ με πέναλτι, έπειτα από χέρι του Λισάντρο Μαρτίνεζ.

Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα

Γουέστ Χαμ-Στεάουα Βουκουρεστίου 3-1

Νίκη με ανατροπή πέτυχαν τα «Σφυριά» για τη πρώτη αγωνιστική του Κόνφερενς Λιγκ. Ο Κορντέα στο 34′ άνοιξε το σκορ για τη ρουμανική ομάδα, όντας και το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Ντέιβιντ Μόγιες «πάτησαν γκάζι», ισοφαρίζοντας αρχικά στο 69′ με πέναλτι του Μπόουεν. Ο Έμερσον έκανε την ολική ανατροπή στο 74′ και ο Αντόνιο στο 90′ έβαλε το κερασάκι στη τούρτα για το 3-1.

Ακολούθησέ μας στο Instagram για ακόμη περισσότερο υλικό από τα αγγλικά γήπεδα!