Γιουνάιτεντ σε κώμα – έρμαιο στις ορέξεις της Μπρέντφορντ (vid)

Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο Μπρέντφορντ Κομιούνιτι, με τους γηπεδούχους να «καθαρίζουν» τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Τεν Χαχ από το πρώτο ημίχρονο.

Ένα ντροπιαστικό απόγευμα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε στο τέλος του, με τη Μπρέντφορντ να… τελειώνει τη δουλειά από το πρώτο ημίχρονο κερδίζοντας με 4-0.

Η ομάδα του Τεν Χαχ σαφώς αποδιοργανωμένη και χωρίς καμία συγκέντρωση δεχόταν το ένα γκολ μετά το άλλο στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ντε Χέα να φέρει ευθύνη στα δυο πρώτα και την υπόλοιπη άμυνα να απουσιάζει στα δυο επόμενα.

Κάντε ένα like στη σελίδα μας στο Facebook

Ντα Σίλβα στο 10′, Γένσεν στο 18′, Μι στο 30′ και Εμπεούμο στο 35′ ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Τόμας Φρανκ, η οποία δεν άφησε τον αντίπαλό της να πάρει ανάσα για 45 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ, ο Τεν Χαχ έκανε κάποιες αλλαγές, όμως η σοκαρισμένη Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να βρει ούτε το γκολ της τιμής.

Κάπως έτσι έμεινε χωρίς βαθμό και μετά το δεύτερο παιχνίδι της σεζόν στην Πρέμιερ Λιγκ, κουβαλώντας μαζί της μια ντροπιαστική τεσσάρα από τους «Bees».

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα εδώ.